Sıkça Sorulan Sorular

Engelli asansörleri hakkında merak edilenler, sıkça sorulanlar ve fiyatlar için bize ulaşabilirsiniz.

Engelli asansörleri hakkında genel bilgi


Ülkemizde son dönemde yasaların da teşvikiyle engelli asansörü kullanımı önceki senelere göre oldukça yaygınlaşmıştır. Bir çok farklı mekanda merdiven asansörü. platform asansörü ve farklı farklı modellerde engelli asansörü görmek mümkün olmaktadır. Sosyal mekanlardan özel mülklere. hastanelerden, okullara çeşitli noktalarda engelli insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına merdiven asansörleri önemli bir çözüm noktası teşkil etmektedir. Engelli erişimine yönelik olarak havuzlarda ve denizlerde bile havuz asansörü sayesinde yazın keyfini çıkarmak artık daha kolay olmaktadır. Ekonomik anlamda da her bütçeye göre engelli asansörleri ve merdiven asansörleri bulmak mümkündür. Bu arada şu bilgiyi de vermekte fayda görüyorum. Özürlü asansörleri. merdiven asansörleri yada engelli asansörleri bunların tamamı KDV'den muaftır. Bu asansörler için KDV kesinlikle ödenmemelidir.KDV muafiyeti kanunu nedir?


Engelli ve yaşlı kullanımına yönelik asansörlerin tamamı KDV'den muaftır. ilgili yasa şu şekildedir:

KDV kanununun 17. maddesi 4. fıkrası 07.07.2005 tarihli ve 5378 sayılı kanun ile eklenen ve aynı tarihte yürülüğe giren "s" bendine göre KDV'den istisnadır.
Merdiven asansörüme daha fazla ihtiyacım olmazsa ne olacak?


Eğer merdiven asansörünüze ihtiyacınız kalmadıysa, merdiven asansörünüz uygun bir şekilde demonte edilerek geri alınabilir. Bu konuyla ilgili merkez ofisimizi 0541 403 3003 numaralı telefondan arayarak görüşebilirsiniz.
2. El engelli asansörü ya da merdiven asansörü satışı olur mu ?


Engelli asansörü yada merdiven asansörü özel üretilir. 2. el satışı sıklıkla olmaz. Fakat ihtiyacı kalmayan müşterilerimizin talebi doğrultusunda kullanılmayan asansörler 2. el engelli asansörü almak isteyen müşterilere önerilir. Ölçüler uygun ise alınabilir.
Engelli rampası nedir ve alırken nelere dikkat etmek gerekir?


Engelli rampası fiziken engelli asansörü uygulanması mümkün olmayan yerler için tercih edilmelidir. Sabit ve katlanabilir olanları vardır. Metre hesabı ile satılırlar. Yasal olarak her 12cm'Iik yükseklik için 1m yatay uzunluk gerekmektedir.
Bakım anlaşmam olmasa da servis hizmeti sunacak mısınız?


Evet. Bakım anlaşmanız olmasa da her zaman servis hizmeti alabilirsiniz. Bu durumda servis ile ilgili ücretler size servis ziyaretinde bildirilir ve servis hizmetini sunan teknisyene ödenebilir.
Merdiven asansörüm nasıl bir garanti ile sunuluyor? Ve nasıl bir bakım paketi önermekdesiniz?


Tüm yeni Nur Asansör merdiven asansörleri 2 yıl kapsamlı bir garanti ile birlikte sunulmaktadır. Asansörünüzün kurulumunun ardından müşteri hizmetleri bölümümüz sizinle iletişime geçecek ve size mevcut olan farklı bakım paketlerimiz hakkında bilgi vereceklerdir.
Engelli asansörlerinin teslim süresi nedir?


Engelli asansörleri koltuk, platform ve dikey sistemler diye kendi içinde üçe ayrılmaktadır. Ortalama teslim süreleri 10 gün ile 70 gün arasında değişkenlik göstermektedir.
Engelli Asansörler için ruhsat gereklimidir?


Makine direktifi gereği hızı 0,15mt./sn. altındaki asansörler için ruhsat gerekmemektedir.
Satış danışmanının ziyaretinden sonra satın alma için bir zorunluluğum olacak mı?


Hayır. NUR ASANSÖR size Ücretsiz olarak danışmanlık verecek ve sizin için bir bağlayıcılık içermeyen yazılı bir fiyat teklif sunacaktır. Konusunda uzman danışmanımız evinize gelerek merdivenlerinizde keşif yapacak ve hangi tür merdiven asansörünün sizin için en iyisi olduğu konusunda sizi bilgilendirecektir. Daha sonra size kurulum işlemleriyle ile ilgili bilgiler aktaracak ve sizin olası sorularınızı ve endişelerinizi yanıtlayacaktır. Bu hizmetimiz ve teklif çalışmamız ile ilgili merdiven asansörü satın alma zorunluluğunuz kesinlikle bulunmamaktadır.
Merdiven asansörleri merdivenlerde dönüş yapabilmekte mi?


Merdiven asansörlerimiz her tür dönüşle başa çıkabilecek şekilde tasarlanmıştır. Keskin veya geniş, iç dikey veya dış dikey olsun tüm viraj ve dönüşlerde merdivenin her iki tarafında da hareket edebilir, sahanlık ve koridorları da kolayca geçebilirler. Rayımız tamamen sizin merdiveninize uygun olacak şekilde tasarlanacak ve üretilecektir.
Merdiven asansörü basamakları mı yoksa duvara / tırabzana mı monte ediliyor?


Duvara montaj merdiven asansörleri konusunda çok yaygın olan bir yanılgıdır. Merdiven asansörleri duvarınız veya tırabzanınız yanına monte edilse de tüm merdiven asansörleri kendi taşıyıcı elemanlarıyla basamaklarınıza monte edilmektedir.İkinci el bir merdiven asansörü satın alabilir miyim?


Hem düz hem de dönüşlü merdivenlerde ikinci el merdiven asansörleri zaman zaman önerebilmekteyiz. Ancak özellikle dönüşlü merdiven asansörlerinde ray merdiveninize özel üretileceğinden yeni olacaktır. İkinci el merdiven asansörleri nadir bulunmaktadır ve anlık stoklarla sınırlıdır.Kiralık engelli asansörü  bulabilir miyim?


Bu sizin için çok güç olabilir. Engelli asansörü hem kişiye yönelik hem de özel kullanım içindir. Doğal olarak bu sistemdeki merdiven asansörü yada engelli asansörü bulmak sizin için çok güç olabilir. Firmamız bu konuda kiralık engelli asansörü sağlamamaktadır. Sizin için en uygun yol uygun maliyetlerle bir engelli asansörü sahip olmak için hemen bizi aramak olacaktır. İkinci el / kiralık engelli asansörleri yada merdiven asansörleri yerine bütçenize uygun bir asansör sizin için daha mantıklı bir yol olacaktır.


engelli asansörü, sıkça sorulan sorular, merak edilenler
engelli asansörü, merdiven asansörü, havuz asansörü, ev asansörü, engelli asansörü fiyatları
Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizi arayın!
Copyright © 2022.