Engelli Asansörü

Engelli asansörleri hakkında bilgi edinin. Merdiven asansörü, koltuk tipi asansör, platform tipi asansör, gizli makas asansörü ve engellilere yönelik tüm asansör sistemleri hakkında Nur Asansör'e danışın

Engelli Asansörü 

Engelli asansörü,  isminden de anlaşılabileceği gibi engelli insanlara merdiven inip çıkmakta kolaylık sağlaması için tasarlanmış bir asansör çeşididir. Farklı modellerle özellikle şahsi alanlarda kullanılan engelli asansörü, merdiven asansörü olarak da adlandırılmaktadır. Birçok insan engelli asansörü dendiğinde üzerinde tekerlekli sandalye işareti olan standart asansörleri düşünmektedir. Ancak o engelli asansörü diye adlandırılan asansörlerin standart asansörlerden hiçbir farkı ve engelliler için tasarlanmış ekstra bir özelliği yoktur.


Üzerinde tekerlekli sandalye işareti olan standart asansörlere göre daha özel olan engelli asansörleri evler,  iş yerleri, villalar gibi mekânlarda kullanılmaktadır. Kullanılacak mekânlarda bulunan merdivenlerin konumuna ve özelliğine göre dizayn edilmektedir. Koltuk tipi ve platform tipi olmak üzere başlıca iki çeşit olan engelli asansörlerinin özellikleri şu şekildedir.

–         Koltuk tipi asansör: Düz merdivenler ve döner tip merdivenler için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Tek veya çift raylı yapılabilmekte olan bu sistemlerin kullanımı oldukça kolaydır.

–         Platform tipi asansör: Tekerlekli sandalye ile kullanıma uygun olan bu sistemler her tipteki merdivenlere kolayca monte edilebilmektedir. Oldukça güvenli ve kullanımı kolaydır. Özellikle kamuya açık alanlarda tercih edilmesi gereken bir sistemdir.

–         Gizli makas asansör: Platform tipi asansör çeşidi olan bu sistemler 3-4 basamaklı yerlerde kullanılmaktadır. Zeminde kaybolan bir tarzda monte edilerek kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda mimari yapıya herhangi bir şekilde zarar vermez.

Bu asansör tiplerinin genel olarak teknik detaylarına değinelim.

–         Uzaktan kumanda ile yönlendirilirler.

–         Güvenlik sensörleri ile hareket engelleyici objelere duyarlıdırlar.

–         Bataryaları sayesinde elektrik kesintilerinde bile hizmet verebilirler.

–         Bakım gerektirmezler.

–         Her merdiven tipine göre monte edilebilirler.

–         Dijital göstergelidirler.

Belirttiğimiz bu özelliklerin yanında asansör için tercih edilecek firmanın da önemi son derece büyüktür. Firmanın hızlı, güvenilir ve ihtiyaç duyulduğunda en kısa sürede yardımcı olabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kaliteli, işinde ehil firmalar tercih edilmelidir.

Engelli Asansörleri

 Engelli asansörleri, engelli kişilerin merdivenleri ya da benzeri yükseltileri kolayca aşabilmeleri için, merdiven şeklinde ya da platform şeklinde üretilmektedir. Merdiven kenarına bağlanan mekanizma ile katlar arası inip çıkmayı kolaylaştırır. Bu tip asansörler genelde evlerde, iş yerlerinde ve villalarda kullanılır. Bunların dışında artık metro, tramvay gibi ulaşım araçlarının durakları içinde gerekliliği fark edilmiştir ve bu asansörler bu alanlarda da yaygınlaşmaya başlamıştır.

Engelli asansörlerinin kısa mesafede dikey çalışabilen çeşitleri olduğu gibi merdivenler uygulanabilen çeşitleri de mevcuttur. Merdivenlere uygulanabilen çeşidi yaklaşık 7 kata kadar çıkabilmektedir www.nurasansor.com


Engelli asansörleri iç ya da dış mekânda istenilen renk ve ölçüde üretilebilmektedir. Engelli asansörlerinde butonlar asansör üzerinde kullanıcısına kolaylık sağlayacak şekilde yerleştirilirler. Bunun dışında buton kullanılamayacak bir durum söz konusuysa refakatçinin kullanabileceği kumandaları vardır. Bunların dışında kuyu gerektirmeyen kolay uygulanabilen engelli asansörleri de vardır.

Bahsedilen özelliklerin her biri için, engelli asansörü fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden engelli asansörü fiyat teklifi isteğinde bulunurken formu eksiksiz doldurmalısınız. Bu sayede asansör şirketlerinden ihtiyacınıza en uygun olan engelli asansörünün fiyatını alabilirsiniz.

Engelli asansörü aldıktan sonra sorun yaşamamak için rutin bakımını yaptırmayı unutmayınız.

Her asansör firması aynı zamanda bakımcı firma vasfına sahiptir. Dolayısıyla asansörün bakımı garanti süresince, satın aldığınız firmaya yaptırılmalıdır.

 

Asansör bakım firması ararken en az asansörü alırken gösterilen titiz gösterilmelidir. Unutmayın ki alınan asansörün 2 yıl garantisi vardır. Engelli asansörü bakımı için bir bakım firması arıyorsanız, asansör bakım/onarım fiyat teklifi formunu detaylı açıklamayla oluşturunuz. Teklif isteğinize firmalardan mail aracılığıyla dönüş yapılacaktır.

Unutmayınız ki, gerekli parçalar değiştirilene kadar ya da her türlü arıza durumlarında engelli asansörü kapalı tutulmalıdır, aksi durumda ve rutin bakımını yaptırmadığınız durumda oluşabilecek her türlü kazadan siz sorumlusunuz.

Engelli asansörü, engelli, merdiven asansörü, koltuk tipi asansör, platform tipi asansör, gizli makas asansörü, nur asansör
engelli asansörü, merdiven asansörü, havuz asansörü, ev asansörü, engelli asansörü fiyatları
Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizi arayın!
Copyright © 2022.