Hemen Arayın

Engelli nedir ?         

Engelli kişilerin doğuştan veya sonradan meydana gelen hastalıklar sakatlıklar ( vücutta görsel, işlevsel, ruhsal farklılıkları ) öne sürülerek toplumsal tercihler sonucu yaşamın birçok alanında kısıtlanan, engellerle karşılaşılan kişi demektir. 

mimari ve yapısal sorunlar !!!

Engellilerle ilgili yapılan tüm araştırmalarda ve değerlendirmelerde engellilerin en belirgin ilk sorunu mimari sorun olarak tespit edilmiştir. Bu arada mimari alan sorunları demişken bazı konuları da belirtmek gerekir. Mimari sorunlar tüm engel gruplarını kapsamaz. Bedensel engelli ve görme engelli olarak farklı gruplarda oluşur.

Görme engelliler için hissedilebilir zemin ve buna bağlı olarak tüm sokaklar ve caddeler bu şekilde düzenlenebilir. Hissedilebilir zemin erişebilirlik kapsamında tüm ülkemizde hızlıca hayata geçiyor tüm kamu ve özel sektörlerde de uygulanmaya başlıyor.

bedensel engellilerde ise durum biraz daha sıkıntılı durumda. Bu sıkıntıların başlıcaları tekerlekli sandalye kullanan ve akülü araçlar kullanan kişileri kapsıyor. ülkemizde heme her yerde engelli asansörü olmadığından dolayı zorluk çeken engelliler bu konuda muzdarip. Engelli asansörleri ülkemizde ne kadar yaygınlaşır ve kamulaşırsa engelli bireylerinde erişebilirlik adı altında rahat ve özgür yaşamasına vesile olur. Merdiven asansörü ve engelli asansörü konusunda hassasiyeti özel sektörlerinde üstlenmesi ve bu konuda top yekun mücadele etmeliyiz.Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!
(0212) 495 3350
Copyright © 2021.